Art Video
Про Нас

 

 

Власна художньо-анімаційна студія
10-річний досвід роботи на медіа ринку України
Створено понад 100 годин власного анімаційного продукту
Досвід створення високо бюджетної відеопродукції
Досвід організації рекламних кампаній на загальноукраїнському рівні
Виробництво музичних кліпів, рекламних роликів, відеофільмів, пригодницьких та пізнавальних мультфільмів
Вакансії
Посада Оплата праці
Художник по фонах Зарплата від виробітку
Аніматор Зарплата від виробітку
3-D аніматор Зарплата від виробітку
3-D моделер Зарплата від виробітку
Концепт художник Зарплата від виробітку
Сценарист Зарплата від виробітку
Композитор Зарплата від виробітку 

 

   У нас Ви можете замовити рекламу! Серед наших рекламних послуг – анімаційна реклама та рекламні відеоролики для телебачення, реклама в оформленні телеефіру, рекламні заставки, розробка персонажів, брендів, логотипів, пакувальної та інформативної продукції (етикетки, буклети, плакати, постери тощо), анімація для інтерактивних медій, флеш-анімація, флеш-банери. Працюємо як над традиційною, так і 3-D анімаційною рекламою. Ми не тільки створюємо рекламу, а й забезпечуємо її трансляцію та просування на телеканалах України.

Зателефонуйте: 0507342341, 0668807425

  

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ "ДУХОВНЕ НАМИСТО" ТУТ : Dyxovne_namusto.pdf


       

 Дорогі наші глядачі! Вже цього місяця на Вас чекають нові прем'єри наших мультфільмів про чудотворні місцини нашої України! Стежте за нашими анонсами на сайті та на фейсбуці - https://www.facebook.com/АРТ-Відео-1597444377214683/

А також тепер Ви можете переглядати наші мультфільми на каналі YOUTUBE - ОСЬ ЙОГО АДРЕСА https://www.youtube.com/channel/UCx5_dtdtoQcsZNu2lWwhQdA

 


Про нас пишуть

ЯК ЗРОБИТИ КАЗКУ ПРО СВЯТЕ?

Які ваші улюблені мультики? З якими героями ви виросли, і чи є серед них хоч один — український? Скоріше за все, в головах цілого покоління українців із дитинства домінували радянські, російські чи американські мультиплікаційні образи. І сьогодні, попри й так засилля теми війни на українських екранах,  малечу навіть на спеціалізованих каналах «годують» іноземним продуктом, насаджуючи чужий менталітет, чужі традиції, чужі цінності...

Психологи стверджують: дитина вірить усьому, що бачить, і швидко звикає до гарних кольорових картинок, які демонструють на екранах. Одна справа, коли йдеться про американський чи європейський мультик, який часто є безневинним. Інша — російська анімація з ефектом «викривленого дзеркала». Який стан української анімації? Де шукати альтернативу? Що показувати своїй дитині, щоб вона виросла урівноваженою, спокійною та з перших років свого життя любила Україну та ідентифікувала себе як українець?

«Сьогодні справді мало хороших якісних українських мультиків, — коментує «Дню» керівник анімаційної компанії «АРТ відео» Едуард Занюк. — Чому мало? Тому що держава не  зацікавлена в цьому,  не виявляє ініціативи й не стежить, щоб на українських каналах було більше українського продукту. На відміну від інших країн, де телекомпанія країни зобов’язана представляти національний мультиплікаційний продукт. І не просто його брати й перекладати, а, власне, створювати свій. Наша держава не розуміє, що для дітлахів важливе значення має контакт зі своєю мовою — це може бути гра, дитяча казка або ж  гарний мультик».


Едуард Занюк очільник «АРТ відео», компанії, яка займається просвітою та популяризацією духовних цінностей малечі через мультики. Поміж їхніх проектів є чимало вже готових мультфільмів, серед яких: «Пригоди кота Викрутаса», «Казковий патруль», «Легенди України», «Як Козаки...» та інші.

Утім, сьогодні чи не найбільш масштабним виглядає мультиплікаційний серіал про релігійні цінності — «Духовне намисто», який налічує вже понад двадцять серій. Мультфільми про собор Святого Юра, церкву Святого Андрія, церкву Преображення Господнього, митрополита Шептицького тощо. І це — в сучасному стилі та оформленні. За сюжетом, головний герой — Художник, що подорожує Україною зі спеціальним завданням — зробити замальовки церков, а його чарівний олівець переносить глядача в минуле сакральної споруди. Із Художником мандрує його приятель Соловейко, пташка розповідає цікаві історії про спорудження церков.

•  «Ми застосували традиційну технологію, коли два 3Д-герої ведуть розповідь, — каже Едуард Занюк. — Але хотіли не просто зробити пристойне відео, а виробити свій стиль. І зараз — на шляху до цього. Власне, «Духовне намисто» — це назва до циклу серій на сакральну тематику. Серіал почали робити спочатку у Львові про різні храми та святі місця. Передусім ми хотіли показати обличчя міста в його культових пам’ятках. Пізніше вирішили розвинути проект  на інші регіони — і так  розширили нашу географію».

•  За словами аніматора, до сакральної тематики митці звернулися через цікавість до історії. «Коли людина, а особливо дитина проходить повз храм, церкву, мимоволі виявляється цікавість. Виникають запитання — це ж неймовірно, як воно скільки років простояло?! Скільки ж воно бачило протягом віків, свідком яких подій стало і т.д. Ми не намагаємося зробити церковну службу, ми намагаємося створити казку про святе місце. І я гадаю, що ця тема ще розкриватиметься не раз і не в одному жанрі. Тому на початку в нас був інтерес до історичного екскурсу», — сказав Едуард.


•  Наразі творці «Духовного намиста» вирішили знайти інший підхід з точки зору вираження матеріалу. І останні мультики були вже без головних героїв, проте не втратили своєї «родзинки». «Ми залучили до начиток дітей, змінили повністю стилістику — з одного боку, тепер вона простіша і стала цікавішою», — додає пан Едуард.

Використавши назву «Духовне намисто», митці вирішили створити український мультиплікаційний журнал і об’єднати в ньому різні теми: сакральні, історичні, пізнавальні та етнічні, щоб діти мали можливість бачити калейдоскоп мультфільмів.

•  «Свій журнал ми представили в різних місцях, а почалося все в столиці з «Мистецького Арсеналу», — продовжує розповідати керівник анімаційної компанії. — В процесі роботи дуже вдячний Оксані Полатайко, доцентові університету ім. Драгоманова та іншим педагогам, з якими ми зробили не лише покази, а  справжню мистецьку акцію для дітей, яка була для них водночас  і просвітницькою, і такою собі арт-терапією. Був також досвід спілкування з колегами за межами України — наприклад, організували телеміст із Польщею. Крім того, є плани показати «Духовне намисто» за океаном».

•  За словами аніматора, нині якісного мультиплікаційного продукту для дітей дуже мало. І особливо його бракує на історичну тематику, розважального чи пізнавального жанрів. «Що ж до історії Києва, історії України — це колосальний пласт роботи, який на сьогодні для дітей є давноочікуваний. За відсутності своїх мультфільмів, виховання на чужих призведе до нового покоління «тітушок». Ну що буде хорошого з того, коли діти дивляться мультфільм, де Володимира Великого, який хрестив Русь, зображено в образі недалекої та підлої людини? Яка потім у дитини буде повага і розуміння до своїх символів, до своєї землі, до своєї історії?.. Ми маємо виховувати дітей на наших традиціях, на наших героях, на нашій історії...» — додає Едуард Занюк.

Кризовий стан справ у країні не зупиняє митців, і вони планують ще більше розширювати й популяризувати свою продукцію. Адже, за  їхніми словами, діти сьогодні, як ніколи, повинні розуміти і бачити якісний, цікавий, повчальний продукт, який одночасно вчив би їх та додавав оптимізму. А ще — відволікав би від негативної інформації, що активно продукується на ТБ.

•  «Нам приємно, що з боку Київської міської адміністрації виявився інтерес, і вони в межах чинного законодавства вирішили співпрацювати, показувати нашу продукцію в освітніх закладах, — говорить Едуард Занюк. — Також ми хочемо запропонувати подивитися мультфільми дітям, батьки яких захищають Україну, звернувшись до Міністерства внутрішніх справ, щоб вони організували такі покази. Бо зараз саме такий час, коли українські телевізійні продукції дуже й дуже потрібні».

Наталія МАРЧЕНКО

 

 

 

Державні ТРК надали телеефір для "Різдвяної казки"

За сприяння Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олега Наливайка найменші глядачі державних обласних (регіональних) ТРК змогли долучитися до прем’єрного показу мультфільму «Різдвяна казка».

У минулі вихідні мультфільм виробництва ТОВ «Арт Відео» презентували у найбільших духовних центрах України –Патріаршому соборі Воскресіння Христового та Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. Також центром мультиплікації вже вкотре став Мистецький Арсенал. Там упродовж п’яти днів тисячі дітей змогли переглянути святковий мультфільм, зокрема і 50 дітей-переселенців із зони АТО. Подія була приурочена до дня Святого Миколая.

 

За сценарієм Тараса Микитчака, сучасна різдвяна казка розгортається у мальовничих Карпатах, куди на прохання Святого Миколая прилітає Ангелятко. Мультфільм озвучили відомі українські співаки – володар титулу «Голос країни» Павло Табаков, учасник вокальної формації «Піккардійська Терція» Ярослав Нудик і співачка Оксана Муха.

«Найважливіше – це те, що у мультфільмі чуємо та бачимо розповідь про Святого Миколая та його житіє. Важливо й те, що мультфільм україномовний, повчальний, наповнений духовним аспектом і висвітлює давню християнську традицію. Думаю такі мультфільми актуальні та потрібні, адже діти реагують на них із величезним позитивом,» - зазначив диякон Петро Лопатинський.

 

Психолог Юрій Калашніков вважає, що мультфільми є своєрідними антидепресантами та ліками. «Українські мультфільми та проект «Духовне намисто» допомагають відроджувати нашу духовну пам'ять. Через мультфільм проходить національний дух, який засвідчує , що наша історія має глибоке коріння, що велика цінність - це сім’я, і потрібно плекати любов до свого народу та віру в Бога,» - наголошує Юрій Калашніков.

Святковий мультфільм змогли переглянути й українці Польщі завдяки підтримці посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці. Покази «Різдвяної казки» пройшли в суботній школі, Українському Домі та світлиці при УКГЦ у Варшаві.

 

 

 

 

 

Українським дітям подарують «Різдвяну казку», яку озвучили відомі артисти

Компанія «Арт-Відео» представить до дня Святого Миколая мультиплікаційну «Різдвяну казку». Мультфільм озвучили відомі українські співаки – володар титулу «Голос країни» Павло Табаков, учасник вокальної формації «Піккардійська Терція» Ярослав Нудик і співачка Оксана Муха.

Сучасна різдвяна казка розгортається у мальовничих Карпатах, куди на прохання Святого Миколая прилітає Ангелятко. Їм на перешкоді стає Чортик, який намагається викрасти подарунки для дітей. Звичайно, ця історія завершується маленьким святковим дивом.


Голосом Святого Миколая промовлятиме до дітей «піккардієць» Славко Нудик. Вокаліст «Піккардійської Терції» зізнається, що вже не вперше озвучує мультфільми, проте така робота не просто цікава, а ще й допомагає розкритися у різних образах - як позитивних, так і негативних. «Я стараюся створити настрій на майбутнє для тих глядачів, які будуть переглядати «Різдвяну казку». Діти повинні виростати на таких якісних та добрих мультиках».

Роль Чортика у мультфільмі обрав собі співак Павло Табаков, адже за його словами, в душі кожної людини живе як ангел, так і чортик, щоправда, у різних пропорціях. «Я вирішив проекспериментувати з тією більш чортячою енергією, але у цьому мультфільмі вона не погана, а, радше, наївна, весела, легка і навіть подекуди добра. Такі якісні українські мультиплікаційні продукти надзвичайно потрібні, адже на них зростають наші діти. І те, що ми закладаємо в них у віці від 1 до 7 років, має безпосередній вплив і на їхнє майбутнє, і на майбутнє нашої країни».

Нагадаємо, що покази «Різдвяної казки» відбудуться у Львові, Києві ( та інших містах України) - в мистецьких та духовних центрах – «Мистецькому Арсеналі», Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Також проект буде представлено через мережу інтернет та у недільних школах українських церков різних конфесій.

 


 

Українським дітям — мультяшну терапію

 

Українська кіногалузь опинилася на шляху заборон "небезпечного" іноземного, переважно російського, кіноконтенту. Але чим може відповісти на запити і виклики нового кінопокоління власне сама Україна? Які проекти, особливо для малечі, можемо презентувати і в прокаті, і на телеекрані? І чи не час деяким нашим діячам менше піаритися на політкон'юнктурі, а сприяти розвою саме вітчизняної кіногалузі, яка не тільки розважатиме, а й виховуватиме… 

Саме у такому напрямі — просвіти і популяризації духовних скарбів України — рухаються деякі українські кіноосередки: студії, авторські об'єднання. Не заради комерційних баришів, а за громадянським покликанням і обов'язком вони пропагують вітчизняні анімаційні проекти, тематика яких не тільки у площині розваг. 

Можливо, не всім відомо, що анімаційна продукція українського об'єднання АРТ-відео — це оригінальні проекти, які справді збагачують духовний світ малечі. Серед таких — "Історія України у постатях", "Легенди України", "Як козаки…". Наразі аніматори працюють над багатосерійним проектом у 3-D форматі "Духовне намисто" (вже є 11 серій). У циклі — розповіді про сакральні місця України, наші церкви. За задумом сценаристів, головному героєві, Художнику, пропонують зробити замальовки тих чи інших церков, і митець береться до роботи, а його чарівний олівець переносить глядача в минуле тієї або іншої сакральної споруди. Із Художником мандрує його приятель Соловейко. Ця пташка розповідає цікаві історії про спорудження тієї чи іншої церкви. Удвох вони беруть участь в історичних подіях, часто рятують церкви від пожеж, від навал загарбників, від руйнування, також протистоять таємничому лиходію, який прагне викрасти чарівний олівець і зашкодити відповідальній місії.


Ідея "Духовного намиста" виникла ще під час роботи над серіалом "Легенди України", — розповідає DT.UA очільник АРТ-відео Едуард ЗАНЮК. — Українські церковні святині варті окремої тематичної лінії. Адже це цілий пласт культури та духовності народу. Над казковими малюнками, на тлі яких відбуваються події, а також над "рухами" героїв працюють аніматори не лише зі Львова, а з різних міст України. Переповідаючи відомі історичні факти, намагаємося візуально відтворити певні події та процес появи того чи іншого сакрального об'єкта. У майбутньому хочемо розширити список храмів і монастирів, є бажання привернути увагу глядачів до дерев'яних церков, які лишились у західному регіоні України, на духовні споруди в Києві, у північних, південних та східних регіонах нашої держави… 

 "Духовне намисто" — ніби чарівні двері, через які глядач потрапляє у минуле й дізнається про історію українського народу, його духовних діячів, художників, архітекторів, про шедеври українського сакрального мистецтва. Серіал спрямований на самоусвідомлення молодого покоління українців, на виховання їх у християнських і патріотичних традиціях. Глядачам пропонують історію церков як захоплюючу подорож у минуле. Навіть у листах і відгуках глядачів наголошується, що інформація у проекті пізнавальна не лише для дітей та батьків, а й для спеціалістів, чия діяльність пов'язана з храмами України.

— Доки не створюватимемо свого, національного, лише "заборонами" нічого не зміниш, — переконаний очільник АРТ-відео. — І тепер саме такий час, коли будь-який серіал (анімаційний чи документальний) на українську тематику — дуже й дуже потрібен. Підтвердження цього — наші численні покази "Духовного намиста" для дітей Києва, Львова, інших міст. Взагалі, показ "Духовне намисто" стартував із "Мистецького арсеналу". Потім інші сеанси … Останній у часі —у Львові 2 жовтня. Юним львів'янам презентували прем'єрні серії мультфільмів— "Биличі" та "Прилбичі". На перегляд завітало близько 700 дітей зі львівських шкіл. Особливу атмосферу створила присутність у залі священиків, які ще до початку перегляду запросили дітвору до спільної молитви за щасливу долю нашої країни. Ще раз наголошу: наші теми — не комерційні. До того ж в Україні вітчизняних мультфільмів взагалі дуже мало. А ось у Росії анімаційні проекти про історію імперії та її регіонів, про життєвий шлях російських національних героїв виготовляють активно, конвеєр не зупиняється. Російська держава їх щедро фінансує, вона також є замовником продукції. Це не означає, що такі мультфільми — нецікаві. Якраз навпаки: вони створені на дуже високому технологічному рівні. Нам уривається терпець чекати на державне замовлення (до якого звикли росіяни), адже час плине, з'являються нові виклики, багато ідей та сюжетів дуже хочеться реалізувати

Політична й економічна кризи внесла свої корективи у творчі анімаційні процеси, але митців це не зупинило. Вони зацікавлені в популяризації своєї продукції за межами України. В команді АРТ-відео — різні митці. Є чудові художники, карикатуристи, є й ті, хто робить свій внесок у літературне, ідеологічне наповнення проектів. Різні фільми — передбачають поліфонію стилів. Важливо підібрати для кожного проекту того, хто любитиме тему, намалює свою любов у вигляді певного героя чи тла. Наприклад, Сергій Гармаш і Тарас Микитчак створювали мультфільм "Пригоди кота Викрутаса". Митцям — близько 40, але це дуже молоді люди, бо вони жваво генерують цікаві ідеї. Так, мабуть, кожному мультиплікатору треба насамперед втілитися в глядача-дитину, щоб зробити цікаву продукцію. Бажано, аби той, хто створює мультфільми, був ще добрим, чуйним майстром-казкарем. 

P.S. DT.UA. Аніматори, а також юні глядачі і їхні батьки, дуже хочуть, щоб розмова про український кінопродукт була не лише розмовою, а й дійовим поштовхом до популяризації мультяшної терапії в містах і селах нашої країни. АРТ-відео робить добру й корисну справу: митці не сидять на місці у своїх студіях, а вирушають у подорож до різних українських міст, аби донести "благу вість" (у формі захоплюючого фільму). Так, це місіонерство, альтруїзм, просвітництво. І все це дуже важливо саме тепер, коли держава вирішує, як завше, складні питання, а місія митців — відчинити "вікно" у світ дитинства, відкривати дітям нові невідомі світи… Отже, охочі з різних міст і регіонів, приєднуйтеся до цієї почесної місії… 

 

 


 

Львівським школярам презентували мультик про родинне село митрополита Шептицького

.

Львів’янам презентували прем’єрні серії мультфільмів із циклу «Духовне намисто». Юні глядачі мали змогу побачити два мультфільми – «Биличі» та «Прилбичі». Прем’єра відбулася у рамках проекту «Духовне намисто» 2 жовтня у кінотеатрі ім.О.Довженка. Про це 6 жовтня повідомила прес-служба проекту.

Як зазначається у повідомленні, у «Биличах» розповідається історія чудотворного джерела в маленькому галицькому селі Биличі, а у «Прилбичах» йдеться про родинне село та дитячі роки митрополита Андрея Шептицького.

На перегляд мультфільмів завітало близько 700 дітей із львівських шкіл. Особливу атмосферу створила присутність у залі священників, які ще до початку перегляду запросили дітвору до спільної молитви за щасливу долю нашої країни.

Отець Михайло Гарват, наголосив, що завдання дорослих зробити так, аби діти через мультфільми навчились чомусь хорошому. А проект «Духовне намисто», на його думку, дає можливість полюбити Господа та Україну.

«Ми спробували для себе представити сакральну лінію та історію. Мені дуже хочеться, аби наші діти не були позбавлені української символіки, віршів, музики, мультфільмів», – зазначив керівник проекту Едуард Занюк.

Організатори акції передали в 11 дитячих сиротинців Львова збірки своїх мультфільмів, аби ці дітки також змогли вподобати українські мультфільми.

Незабаром на дітей чекає ще одна прем’єра – серія про Гошів. А подібні презентації пройдуть одночасно у Києві, Львові та інших містах України

 


Діти моляться перед початком мультфільмів

 

 


 

 

 

 

У Києві презентували проект «Духовне намисто»

 

 На фестивалі «Мир у дитячих долонях», який проходив у київському Мистецькому Арсеналі з 23 по 28 вересня, українські аніматори презентували проект «Духовне намисто».

У рамках свята відбулася прем’єра нового мультфільму – «Биличі». У мультику розповідають історію відпустового місця в галицькому селі Биличі. Під час Другої світової війни радянський солдат зруйнував там капличку, а на тому місці з’явилося чудотворне джерельце.

За словами керівника проекту Едуарда Занюка, діти отримали змогу долучитися до створення мультфільму, адже саме їм довірили озвучувати нову серію.

Показ мультфільмів відвідав владика УГКЦ Йосиф (Мілян). Він поділився з дітворою спогадами про власне дитинство й улюблені мультсеріали. Владика побесідував з присутніми про віру, любов і духовність, яка завжди підтримує людину.

Задоволена дітвора після перегляду мультсеріалів

 

 


 

 

У Латинській катедрі відбувся показ фільмів на польській мові 

 

31 травня у приміщенні латинської катедри відбулася презентація проекту «Духовне намисто», де діти мали можливість ознайомитись із історією Латинської катедри та Вірменської церкви. Фільми ішли польською мовою. Автор проекту Едуард Занюк зазначив, що ідея проекту виникла випадково.

  «Люблінський драматичний театр, у зв’язку з подіями, які відбувалися на Майдані зробив спектакль українською мовою про Тараса Шевченка. Тоді у мене виникла думка, на знак подяки, перекласти на польську мову щось із наших продуктів. Тому й виник такий проект, - розповідає автор проекту Едуард Занюк.

 Після мультфільмів польською мовою, дітлахи побачили ще історію про похід князя Олега на Візантію. А на закінчення кожна дитина отримала у подарунок диск з мультфільмами, які вони побачили.

Діти отримали подарунки - диски із "Духовним намистом"

 

 

  СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ

Відкритий урок під назвою: "Цінності, які нас об'єднують" (вже друга підряд в цьому навчальному році) відбувся 28 травня в режимі он-лайн за допомогою Скайпу - між учнями Київської Загальноосвітньої Школи номер 175 ім. В. Маженко та учнями комплексу початкової школи і гімназії в Чорному Дунайці (Польща). Підчас лекції діти подивилися мультики про українські архітектурні та сакральні памятки на польській мові.

Головним організатором і ініціатором такого вдалого задуму Заслужена для Польської Культури, вчителька польської мови школи номера 175 також керівник і хореограф польського колективу "поляни із-за Дніпра" - Леся Єрмак.

Урок удостоїла своєю присутністю Консул РП в Києві Єва Матушек-Загата і представник компанії "ART-VIDEO", Едуард Занюк, який демонстрував анімаційний мультфільм "Духовне намисто" з циклу "Цінності, які нас об'єднують".

Учні української і польської шкіл розповіли про пам'ятки обох народів, в тому числі, про Краків та Львів, збираючи "духовне намисто" з символічних повітряних кульок в національних кольорах України та Польщі.

Консул Республіки Польща Єва Матушек-Загата спілкується із школярами

 


 

 

 

Презентація "Духовного намиста"

в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі (25.05.2014 р.)

 

Діти із захопленням переглядають мультфільми

 

 

 

 


 

 У Києві представлено новий анімаційний проект

 

Компанія «АРТ-Відео» й Національний університет ім. М. Драгоманова 10 квітня в Мистецькому Арсеналі представили анімаційний проект «Цінності, що нас єднають». Про це журналісти Polonews довідалися з повідомлення організаторів.

 У рамках проекту глядачам презентували документальний анімований серіал «Наша Скриня», який розповідає про ремесла, звичаї та побут українського народу, та мультсеріал «Духовне Намисто», в якому діти й дорослі мандрують духовними святинями України. Звучала також камерна та старовинна музика. Акцію відвідали діти з різних шкіл і вищих навчальних закладів.

 Цей проект є самоствердженням єдності народу України й популяризацією його звичаїв й історичних надбань серед народів світу.

 

 


 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС УГКЦ

 

У Києві презентували мультфільм про Патріарший собор

13 серпня 2013 року у Патріаршому cоборі зібралося близько 35 дітей, які взяли участь у Молебні до рівноапостольного князя Володимира та переглянули християнські мультфільми.

За словами о. Михайла Гарвата, голови Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, тут зібралися діти з київських парафій УГКЦ, однак сам захід проводиться для передачі благословення всім дітям України.

«Діти також повинні бути залученими до величного свята посвячення Собору, тому їх зацікавлюють у доступній для них формі – мультфільмами, - каже священнослужитель. - Мультиплікація – добрий наочний матеріал, який можуть використовувати катехити під час катехизації». Із його слів, мультфільм про сім Таїнств було виготовлено в контексті підготовки до 1025-річчя Хрещення Русі та проголошення 2012 року Роком Святих Таїнств.

Під час презентації фільму діти взяли участь у релігійних забавах та відпочили на трапезі-перекусці.


 

  

Презентація мультфільму "Страдч" у кінопалаці імені О. Довженка

Духовні святині – у мультфільмах

Презентація мультфільму «Страдч»  відбулася у Львівському культурно-освітньому центрі імені О.Довженка .

Інтерес до цієї події був настільки великий, що маленьких глядачів довелося двічі запускати у зал: одночасно усі не вміщалися. Діти переглянули два мультфільми: «Духовне намисто – Страдч» і «Святі тайни». Перший з них створений анімаційною студією «Арт-відео» в рамках проекту «Духовне намисто» з нагоди 1025- річчя хрещення України.

У доступний для дітей спосіб на екрані ожили події тисячолітньої давності: печерний монастир у Страдчі, ченці, які рятували людей, що заховалися від татар у печері, проголошені Іваном Павло ІІ страдецькі святі отець Миколай Конрад і дяк Володимир Прийма, Хресна дорога і чудова природа Страдецької гори. Про події у Страдчі дітям розповідають герої мультфільму – Художник і Пташка. Як це буває у казці, вони потрапляють в інший часовий простір, у далеке минуле…

Як сказав під час презентації мультфільму представник «Арт –відео» Едуард Занюк, це лише один мультфільм із цієї серії. Відзнято уже шість і зараз готуються наступні – про Патріарший собор УГКЦ у Києві і про церкву у Крилосі, відому ще з далеких часів Галицько-Волинської держави.

«Церква зацікавлена у тому, щоб створювались мультфільми, які будуть вчити дітей Божому і українському, які разом з Божою наукою розповідатимуть літературною мовою і про традиції нашого народу. Такі проекти важливі для духовного розвитку українського суспільства хоча, на жаль, їх дуже бракує», – сказав під час презентації отець Михайло Гарват, голова Катехетичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

  

Зал швидко наповнився глядачами

 


Чи сподобався Вам мультфільм?

  

 18.05.2013

       У храмі відбулося урочисте Причастя дітей Недільної школи з презентацією мультфільму «Духовне Намисто»

 

     18 травня у Києві в парафії храму Святого Василія Великого відбулася знаменна подія. Маленькі парафіяни урочисто прийняли Євхаристійного Христа. Протягом навчального року в Недільній школі сестри служебниці невтомно готували діточок до цієї події. Подарунком для дітей та учасників свята став перегляд нового мультсеріалу  “Духовне намисто України” (відпустові місця української землі) та  диск з українськими мультфільмами.

Довідка:

     “Духовне намисто України” - це анімаційна енциклопедія про наші історичні, культурні, сакральні скарби, спрямована на піднесення духовності та християнської моралі, міжконфесійної та етнічної толерантності, яку започаткувала наша Церква разом з мистецькою компанією “Арт-Відео”.

Повідомив о. Роман Шуп’яний

За матеріалами сайту http://osbm-kyiv.com.ua

 


 

03.12.2012

          

Телеканал НТА покаже різдвяну збірку мультфільмів  від анімаційної студії «Арт-Відео»

 

  Львівський телеканал НТА, доступний також на супутнику і в кабельних мережах інших міст, покаже різдвяну збірку мультфільмів виробництва анімаційної студії «Арт-Відео». Про це «Телекритику» повідомили в «Арт-Відео».

   Прем'єра мультсеріалу відбудетсья під час зимових свят.

   До збірки увійшло три серії: «Святий Миколай», «Різдво» і «Водохреща», кожна тривалістю три-чотири хвилини. Під час розвитку сюжетної лінії буде показано автентичні українські звичаї на фоні пригод головних героїв, гумору, дотепів і святкового настрою.

   Проект має зацікавлення і схвалення з боку церкви, стверджують його творці.

   «Основна мета створення цієї збірки - показати автентику українських релігійних свят у сьогоденні, на противагу широкомасштабній іноземній пропаганді їхнього святкування, де Святого Миколая заміняють на Санта-Клауса з "Кока-Колою" чи Дідом Морозом, походження якого є взагалі далеким від християнських традицій. Натомість в Україні існують давні традиції зимових свят, які надзвичайно оригінальні, цікаві й сьогодні напрочуд актуальним є їхнє повернення», - пояснюють творці різдвяної анімаційної збірки.

 http://www.telekritika.ua/news/2012-12-03/77182?theme_page=80&


05.11.2012

           Урок безпеки від «Фокстроту» та "Арт-Відео" – у Чернівцях

 

     3 листопада  біля  ТРЦ «Депо»  відбувся Урок безпеки, на якому діти дошкільного та  молодшого шкільного віку серйозно і з гумором повторили правила пожежної безпеки, а торгівельна  мережа «Фокстрот. Техніка для дому» у рамках свого соціального проекту «Школа безпеки»презентувала маленьким глядачам міста 4-у  серію мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа», яку створила анімаційна студія «Арт-Відео».

    Цього року головними вчителями для маленьких українців – учнів Уроку - стали співробітники служби порятунку МНС України. Урок безпеки, на якому дітвору вчать протипожежній безпеці, пройшов на Донеччині, в Запорізькій області, у Львові, в Криму та у Києві. У листопаді  «Школа безпеки» прибула в Чернівці.

    Організатори Уроку безпеки 3 листопада виступили  територіальне управління МНС України в Чернівецькій області, торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому», ТРЦ Депо за сприяння Департаменту освіти, науки і спорту Чернівецької ОДА. Інформаційні партнери – газета «Молодий буковинець», телеканал «Чернівці» та радіо «Блиск ФМ».

    Вже до обіду площа перед ТРЦ «Депо» стала яскравою та гомінкою - на майданчику вишикувалася яскраво-червона пожежна техніка. Біля неї тут же зібралися перехожі та гості ТРЦ -  діти з понад 40 шкіл Чернівців.

    - Вас запросили на Урок безпеки  дорослі, які опікуються вашим життям та здоров’ям, - звернулася до дітвори ведуча Уроку - героїня  мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу» лисичка Фокс. -  Я дбаю про комфорт у  оселях людей  й щиро вірю у те, що комфортно там, де безпечно! Тому разом зі своїми друзями ми ініціювали соціальний проект – «Школа безпеки» й мандруємо Україною, розповідаючи  дітям найважливіші правила життя – правила безпечної поведінки.

     На уроці було весело: діти у форматі гри повторювали ази безпеки, танцювали, грали у вікторини та розважалися, отримуючи нагороди за активність від мудрої рудої ведучої. По закінченні мультфільму у кожну школу Чернівців передали DVD диск із 4-ма  серіями мультсеріалу від «Арт-Відео».

 - Нехай скрізь буде комфортно та безпечно! – сказав Богдан Федоренко, старший директор Західного регіонального управління  мережі «Фокстрот. Техніка для дому». – А мультик, який ви сьогодні побачили, покажіть своїм друзям. У кожній оселі має бути  спокійно, затишно й гомінко від друзів!

 

 http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=41&DocID=819

 
З сюжету випуску новин НТА
10.10.2012

                                                             
«Легенди України» в Добромилі


      Давні сакральні пам’ятки України та історичні герої ожили в дитячих малюнках, у віршах та оповіданнях. У Добромилі, що на Львівщині, пройшов фінал дитячого конкурсу серед поціновувачів мультиплікаційного серіалу «Легенди України». Серед сотні робіт жюрі обрало десяток найкращих. Переможців нагородили грамотами і грошовими преміями. У фіналі дитячого конкурсу «Легенди України» на учнів Добромильської школи чекав сюрприз – нові мультфільми від анімаційної студії «Арт-Відео»: «Як князь Олег на Візантію ходив» (фільм-переможець міжнародного фестивалю «Золота Пектораль») і «Аскольдова Могила» (з серіалу «Легенди України»). За підтримки благодійного фонду Олексія Івченка «Здорова Нація» компанія «Арт-Відео» створила сотні серій пізнавальних та історичних мультиків. Засновник фонду каже, що на початку в нього була одна мета – привити любов малечі до рідного краю з наймолодшого віку в цікавій формі та виключно українською мовою.

     В тім, найбільше діти чекали на оцінку своєї творчості. Десять учнів, чиї роботи визнали найкращими, отримали не лише грамоти, а й диски з мультсеріалами й грошові премії. Малеча не могла натішитись, кажуть, легенди України надзвичайно захоплюючі та повчальні. Діти з радістю розповідали про ті серії, які їм найбільше припали до вподоби. Ініціатори створення серіалу зазначили, що історія України є настільки різноманітна й багатогранна, що їм вистарчить фантазії й творчої наснаги ще не на одну сотню захоплюючих п’ятихвилинних серій. А педагоги вкотре зазначають, що серіал дуже легкий для дитячого сприйняття і створений у цікавій для дітей техніці. Головні  герої постають у 3-D форматі. Завдяки серіалу дітвора легко розуміє корисні розповіді сучасних мультфільмів компанії «Арт-Відео».

     Закриття свята відбулося під бурхливі оплески вдячних глядачів, між якими раділи не тільки діти, а й дорослі (частково за створені мультфільми й нагороди, частково за дитячі радісні очі). Щойно їм відкрився захоплюючий історичний світ рідної країни, яким вони будуть обов’язково пишатися й примножувати в майбутньому славетні подвиги своїх предків.

З сайту:  http://www.nta.ua/prohramy/nta-novini/2779-nta-novyny-efir-vid-10-10-2012


19.09.2012

             «Арт-Відео» та  «Фокстрот» – за безпеку дітей!

  

    Наступного дня після професійного свята - Дня рятівника - у столичному Палаці Україна відбувся Урок безпеки, на якому дітлахи молодшого шкільного віку водночас серйозно та з гумором повторили правила пожежної безпеки, а торгівельна  мережа «Фокстрот. Техніка для дому» презентувала маленьким глядачам 4 серію мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа» як частину свого соціального проекту «Школа безпеки».

    Вже з обіду площа перед НПМ «Україна» засяяла - на майданчику вишикувалася яскраво-червона пожежна техніка. Біля неї відразу ж зібралися гості Палацу - діти зі шкіл всіх районів столиці. Після знайомства з технічними можливостями служби порятунку прозвучала пожежна сирена, а ведучий попросив усіх підняти голову: з даху Палацу рятувальники почали спуск умовно-потерпілого з показово-рятувальної операції. «Операція» пройшла успішно, і вражена дітвора дружно рушила в зал на Урок безпеки.

    Ведучі заходу - мудра лисичка Фокс із сімейного центру розвитку та розваг «Дивосвіт» і заступник начальника центру пропаганди ГУ МНС України в Київській області Валерій Ненюк оголосили тему Уроку: «При пожежі дій правильно».

    - На нашому Уроці перед вами не шкільні вчителі, а ті, що навчають дорослому життю. А якщо доведеться складати іспит на практиці - бажаю здати тільки «на відмінно»! - Звернувся до дітвори голова Ради засновників Групи компаній «ФОКСТРОТ» Геннадій Виходцев.

   А далі по незнанню правил безпеки гумором вдарили школярі з дружини юних пожежників київської гімназії східних мов №1 Святошинського району. А закріпили навчальний ефект повчальним мультиком: торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому» презентувала 4 серію мультфільму «Фокс і Трот поспішають на допомогу» про дії та поведінку дітей при виникненні пожежі, створену анімаційною компанією "Арт-Відео", за підтримки МНС України.

   

З сайту:  http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=45&DocID=811


 

19.07.2012. № 28.

                               Щодня випускаємо п’ять хвилин анімації

 

    «Легенди України». Телевізійний мультсеріал виготовила львівська телекомпанія «Арт-Відео». В ефір вийшли 340 серій. Тривалість однієї – 5 хв. Із 2008 року перші 88 серій транслювали на Першому національному телеканалі – по п’ять серій щотижня. Зараз мультик живе на львівському телеканалі НТА. Режисер та автор ідеї – Сергій Гармаш. Продюсер проекту – Зоряна Занюк. Фільм знятий за поєднання техніки класичної 2D-анімації та анімації персонажів, створених у 3D. Аудиторія – діти від 3 до 12 років.

 Сергій Гармаш, 42 роки.

    Львів’янин, закінчив місцеву Академію мистецтв, за фахом «дизайнер інтер’єрів». Перший мультфільм про Червону Шапочку створив наприкінці 1999 року. Він тривав менше хвилини. Малював короткі анімації на замовлення. З 2001-го співпрацював із кіностудією «Галичина-фільм». З 2004 року – керівник відділу анімації на студії «Арт-Відео». Автор сценаріїв та персонажів мультсеріалів «Пригоди кота Викрутаса», «Казковий патруль», «Легенди України», «Духовне намисто», «Історія України в постатях». У вільний час вигадує та малює персонажів для майбутніх проектів. Одружений, виховує доньок – 10-річну Анастасію та 7-річну Діану.

    Коли народилася старша донька Настя, захотілося розказати їй, як утворилися гори, де живуть тварини, чому Україна має таку назву. Найкраще такі речі діти сприймають через мультик. Цікавинки та пригоди були в «Коті Викрутасі», який показували по телебаченню два роки, історії тварин – у «Казковому патрулі», а казки та історії нашого краю – у «Легендах України».

   Телебачення заповнене дешевими японськими мультиками, американськими сімпсонами, бетменами, South Park’ами. У кожній серії є насильство, кров, убивство. Діти дивляться це і вбирають цю агресію. Результати будуть помітні через 10-15 років. У Росії виділяють кошти на анімаційні проекти, що популяризують країну як велику й могутню, де жили богатирі й сильні царі, а народ усіх перемагає. Наша студія намагається йти тим самим шляхом, але на українському матеріалі. Щодня випускаємо в ефір 5 хвилин анімації. Це – найбільше в Україні.

    Діти не знають легенд. Запитайте навіть у будь-якого дорослого про наших міфічних істот. Назве русалку, чорта й водяника – у кращому випадку. А український фольклор багатющий. Є песиголовці, лизуни, потерчата, відьми, мавки.

    У серіях «Хрест на українській землі», «Виникнення Карпат», «Скеля Довбуша», «Про ковалів і зміїв» розповідаємо народні легенди про виникнення історичних явищ, природних процесів, життя легендарних постатей. Цікава легенда про львівських жінок є в книжці «Легенди Львова» Юрія Винничука. Татари 1283 року взяли місто в облогу. Хан Телебуга захотів дізнатися, чи довго зможуть оточені протриматись. За якийсь час посли подалися перевірити, чи львів’яни ще не повмирали з голоду. Жінки повикочували на вулиці порожні діжки, поставивши їх догори дном. Повимітали з комірок усю крупу й борошно, які там були, й засипали дно – хто крупою, хто борошном, а хто зерном – так, щоб вершок був, ще й птицю й худобу повипускали. Татарські посли побачили, що люди не бідують, і військо рушило додому.

    Персонажів «Легенд України» придумали швидко. Довше вигадували імена. У кожного з них – свій характер і своя місія в мультику. У веселого і жвавого кота Викрутаса – робот Третє Око, він же – енциклопедія, що знайомить з цікавими фактами. А в «Легенді» роль оповідача виконує м’яч Шева. Спочатку придумали зубатого м’ячика, що говорить. Цей персонаж навіяв ажіотаж до Євро. Швидко назвали його Шева – на честь Андрія Шевченка. А от над ім’ям хлопчика мучилися довго. Він – звичайний школяр років 12, любить футбол, цікавиться історією. Перебрали Миколку, Івана, Макса. Нарешті зупинилися на імені Нік. Сучасно й молодіжно.

     Разом зі сценаристом Тарасом Микітчаком ходили по бібліотеках, купували старі книжки на блошиному ринку. Багато легенд можна знайти в інтернеті на сайтах для мандрівників.

     М’яча, Ніка та Змія намалював я. Вони виконані у 3D-анімації – об’ємні й рухливі. Пейзажі та інші персонажі – у 2D. За роки в нас назбиралося багато архівів із другими планами, фонами, персонажами. Є архів малюнків українських гір, сіл, із персонажів – козаки, татари, селяни. Художники-аніматори по книжках з історії України, через інтернет дивляться на одяг і аксесуари людей, читають описи з легенд. Усе має відповідати історичним фактам. До прикладу, знімали серію про Данила Галицького. В історичних книжках знайшли одяг ХІ століття, повдягали персонажів. Чого не знаємо – вигадуємо. Наприклад, хто може знати у що вдягалися велети? За логікою, у шкури тварин. Так і малюємо. Буває, аніматори запрацюються, татар малюють у слов’янському одязі або у ХІІ столітті домалюють якусь сучасну річ – пістолет, наприклад. Потім перемальовуємо.

    Важко зобразити вигаданих істот. Дуже допомагають легенди, в яких описано їхній вигляд. Наприклад, песиголовців я намалював із людським тілом, головою собаки та ногами з колінами назад, як у птахів, та з двома пальцями.

    Комп’ютер прискорює у разів 400 роботу аніматора. На папері треба зробити малюнок, просканувати, обробити, відзняти. Помилився – заново слід малювати. Ми користуємося спеціальними електронними планшетами для малювання. Щоб створити секунду анімації, потрібно зробити 25 кадрів, тобто – 25 малюнків. На 3-4 хвилинний мультфільм іде місяць. Але ми працюємо над кількома серіями та проектами водночас, тому фактично створюємо по одній серії в день.

  М’ЯЧА ОЗВУЧУЄ ЮРІЙ ХВОСТЕНКО

    Школяр Нік бавиться за містом м’ячем, раптово забиває його в чарівну печеру. М’ячик Шева оживає й починає говорити. У печері живе Змій, який украв усі легенди України. Нік повинен виконати свою місію – через чарівний портал подивитися всі легенди, після цього вони оживають і стають усім відомі. Упродовж 340 серій хлопчик та м’ячик вивчають легенди України: розповіді про села й селища, храми й монастирі, фортеці й замки, народні ремесла і промисли, звичаї та свята.

    Озвучують персонажів актори з Театру ім. Заньковецької. Голосом Ніка говорить Надія Шепетюк, м’яча Шеви – Юрій Хвостенко. Музику й тло накладають з готових семплів на компакт-дисках.

 ДІТЯМ ПОТРІБНО ЗАСВОЇТИ, ЩО ДОБРО ПЕРЕМЕГАЄ ЗЛО  

Зоряна Занюк, керівник проектів студії «Арт-Відео».

П’ять років тому, коли запустили проект, не переживали, що дітям буде нудно дивитися мультик?

- Ні. Хоча після суперпопулярного Викрутаса «Легенди України» діти сприйняли стриманіше. Але ми поєднали повчальну частину із сучасними персонажами – хлопчиком та футбольним м’ячиком. За 5 хвилин дитина не встигає занудьгувати, але обов’язково щось запам’ятовує.

У сучасних мультиках багато жорстокості й насилля. Без цього фільм може зацікавити дітей?

- Найпопулярніші за останні роки мультфільми «Шрек», «Мадагаскар», «Тачки» довели, що дітям необов’язково бачити агресивні сцени. Можна обійтися без убивств. Цікавий сюжет, динамічні пригоди, веселі актори – рецепт успіху. На жаль, у половині українських легенд та історичних переказів ідеться про бої, зраду, війни. Налетіли турки-татари, вирізали село, вкрали дівчину. Така наша історія. Але ми стараємось обходитися без цього. Головне, що треба засвоїти дітям, - добро перемагає зло.

- Які були відгуки на мультфільм «Легенди України»?

- Батьки скаржились, що серії коротенькі, і дітей не можна залишити біля телевізора надовго. 7-річна дівчинка в листі просила не показувати після нашого мультика серії про Бетмена та Черепашок-ніндзя. Бо боїться їх. Присилали легенди з регіонів, найчастіше – із Закарпаття. Дякують за українську мову.

  Ольга Швед


05.06.2012

                            Подаруй дитині усмішку

     Cаме таким гаслом керувалися “Львівська газета” та її партнери, організовуючи грандіозне свято, що відбулося першого червня, в День захисту дітей

    У дитячому розважальному центрі “Без проблем”, що на вул. Городоцькій у ТЦ “Скриня”, вже з самісінького ранку було гамірно. Cаме першого червня сюди з’їхалася дітвора з різних куточків Львова — хто з батьками, хто з дідусями і бабусями. Біля входу всіх радо вітав Мікі Маус. Його привітання відразу налаштовувало малечу на свято: дітки усміхалися, мали хороший настрій. Тож коли в холі розважального центру з’явилися клоун і Карлсон, їх привітали оплесками і веселими вигуками. Малюки із задоволенням бавилися зі своїми улюбленими героями.

    Свято вдалося на славу: маленькі львів’яни були дуже активні. Вони танцювали, співали, брали участь у конкурсах, вікторинах, змаганнях, веселилися від душі. І за свої вміння, таланти, кмітливість отримували призи. А їх було чимало. На заклик «Львівської газети» радо відгукнулися підприємці і надали подарунки. Cтудія “ART Відео” подарувала малечі диски з українськими мультфільмами, щоб вона дивилася історії про наших героїв. 

    На свято прийшло дуже багато діток — понад 200 — але ніхто не залишився без подарунка. Та головне, що їм подарували частинку радості, зарядили позитивом, гарним настроєм на довгий час.

Анастасія Позичайло

З сайту: http://gazeta.lviv.ua/life/2012/06/05/3173


10.04.2012

                                                                          Літні та безпечні канікули

       У «Фокстроті» вже знають, про що буде четверта серія навчального мультфільму «Фокс і Трот поспішають на допомогу» і хто її намалює.

    Закінчився тендер, у якому обирали підрядника для роботи над створенням 4 серії мультиплікаційного серіалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу». Мультфільм про правила поведінки молодших школярів у побуті з'явився з ініціативи торгівельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» в рамках соціального проекту Групи компаній «Фокстрот» «Школа безпеки» під девізом: «Комфортно там, де безпечно!»
    Тендер на виробництво чергової серії мультсеріалу був запущений 5 березня, в ньому брали участь 4 компанії. За умовами тендеру всі учасники надали нові ескізи головного героя - мудрої і веселої Лисиці Фокс, адже з часу появи перших трьох серій бренд «Фокстрот» істотно змінився. Змін за кольором, фігурою, звичками вимагала і головна героїня мультфільму.
   - Вибір переможця тендеру проводився за двома основними критеріями: схожість запропонованого головного персонажа з логотипом торгівельної мережі та лояльна цінова пропозиція, - розповідає голова тендерного комітету, виконавчий директор торгівельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» Юрій Пономаренко. У півфінал вийшли 2 учасники, які, отримавши рекомендації активістів соціального проекту «Школа безпеки», попрацювали над удосконаленням персонажа і надали ескізи до фіналу.
   В результаті, тендерний комітет обрав переможця - компанію «АРТ-ВІДЕО». Компанія у власному активі має пригодницькі серіали "Кіт Викрутас" та "Казковий патруль", історичний серіал "Легенди України" і три попередні серії мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу», а з історичним серіалом «Історія України у постаттях» (серія про князя Олега) компанія стала переможцем II Міжнародного фестивалю «Золота пектораль» в номінації «Анімаційні фільми» (травень 2011р.).
- Дякую за довіру, ми постараємося, щоб 4-а серія мультсеріалу порадувала всіх, хто навчається разом з лисичкою Фокс, роботом Тротом та бізнесом «Фокстрот», - каже Зоряна Занюк, керівник анімаційних проектів «Компанії АРТ-Відео». - Ми готові до роботи, зараз прокреслюємо  нового персонажа мультфільму - рятувальника, оскільки за сюжетом нової серії разом з головними героями відважний співробітник МНС буде вчити малюків правильно діяти при виявленні диму та вогню.
  Три серії мультфільму вже розміщені в інтернеті http://www.youtube.com/watch?v=q5s3RTvYbWE демонструються на 16 000 плазм в 227 магазинах торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» і розтиражовані на CD. Диски з мультиками отримали в подарунок від організаторів «Школи безпеки» сотні малюків Києва, Київської області, Горлівки Донецької області, Євпаторії (Крим) на святах, заняттях, фестивалях, де завжди знаходиться місце для розмови про важливість правил безпеки для дітей.

 З сайту http://www.foxtrot.ua


20.12.2011

                                     “Фокстрот” презентував мультфільм

     Група компаній “Фокстрот” 19 грудня на День Святого Миколая презентувала у столичному Сімейному центрі розваг «Дивосвіт» мультфільм, що навчає дітей азам безпеки у побуті, повідомили УНІАН у прес-службі групи компаній “Фокстрот”.

    Свято, що відбулося цього дня у столичному Сімейному центрі розваг «Дивосвіт», як і належить, - дивувало його маленьких учасників сюрпризами та подарунками. Так, новорічна ялинка, що запалала яскравими вогниками, розташувалася не в нарядній залі, як зазвичай, а на просторій веранді «Дивосвіту» прямо під відкритим небом. А Дід Мороз спустився з даху будівлі, як справжнісінький скелелаз, чим викликав захват маленької публіки. Казковий дідусь запросив дітвору пройти з вулиці до зали, де розташувалася його власна резиденція, та подивитися мультфільми «Фокс і Трот спішать на поміч!».

    У цьому мультфільмі головна героїня - відважна та весела  лисичка Фокс зі своїм помічником роботом Тротом  допомагають двом дітлахам-бешкетникам уникнути неприємностей, які могли б з ними статися через пустощі. Лисичка Фокс є для дітей водночас і другом, і помічником, і порадником і  спілкується з ними мовою жарту.

    Кожна із трьох відзнятих серій мультсеріалу розповідає про найбільш поширені життєві ситуації, де на дітей може чекати небезпека. Серіал охоплює такі теми: поводження дитини з електроприладами, подорожі у лісі та біля водоймищ, поведінка в людних місцях (у супермаркеті) та ін. 

    «Фокстрот» - лідер комфорту, але лише безпечне життя може бути комфортним, - переконаний виконавчий директор мережі «Фокстрот. Техніка для дому» Уве Кленк. – Тому з 2002 року компанія реалізує власний соціальний проект «Школа безпеки», у межах якого підтримує тисячі старшокласників у всеукраїнських змаганнях юних інспекторів руху та юних рятувальників, а молодших школярів буде вчити мудра лисичка Фокс. Адже саме малюки підлягають найбільшому ризику, самостійно долаючи дорогу до школи чи перебуваючи вдома після школи без батьків”.

    Діти із захватом сприйняли перші три серії мультфільму, адже презентацію для них провела сама героїня мультфільму – лисичка Фокс. Разом із нею дітвора танцювала, співаючи «Фокс розумна, Фокс кмітлива», по-своєму трактуючи поради з мультфільму:

    - Діти, як ви думаєте, чому не можна сушити речі у мікрохвильовці?, - питала у дітвори Фокс.

    - Бо буде пожежа, - хором відповідали діти.

    - А чому не можна тримати холодильник відкритим?

    - Аби не заморозити квартиру! - не забарився хтось із відповіддю.

     Наприкінці свята усі учасники отримали від «Фокстроту» та «Дивосвіту» подарунки. Поки діти розглядали свої трофеї, батьки щедро ділилися враженнями.

    “Ви придумали прекрасну форму навчати дітей, адже чи не вперше я бачу, як моя онука Катя та племінник не просто розважаються у новорічні свята, а й отримують необхідні знання. Дякуємо Вам! - сказала Ольга Іванівна, мешканка Києва та доросла глядачка мультфільму «Фокс і Трот спішать на поміч!» на святі у «Дивосвіті».

    Організатори створення мультфільму та соціального проекту «Школа безпеки» повідомили: будуть використовувати мультики як наглядовий матеріал на яскравих заходах зі школярами у межах власного проекту. Ведеться робота з отримання експертної оцінки мультфільму від фахівців Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України. А три серії мультфільму будуть доступні для всіх на сайті мережі «Фокстрот. Техніка для дому» http://www.foxtrot.com.ua та на сайті ГК «ФОКСТРОТ» http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=45&DocID=761

    „Група компаній «ФОКСТРОТ” ініціювала створення мультсеріалу „Фокс і Трот спішать на поміч!” у рамках власного соціального проекту бізнесу «Школа безпеки», що реалізується під девізом «Комфортно там, де безпечно». Вперше мультфільм від «Фокстроту» був показаний в жовтні 2011 року у МДЦ «Артек» під час круглого столу «Діти за безпеку життя» у рамках зльоту юних рятувальників України, організованого МНС України та громадською організації «Всеукраїнський дитячий рух «Школа безпеки». Виробник мультфільмів - „Компанія АРТ-ВІДЕО”, у власному доробку вже має пригодницькі серіали „Кіт Викрутас” та „Казковий патруль”,  історичний серіал „Легенди України” тощо.

 З сайту  http://economics.unian.net


 16.06.2011; № 64

                                                    Перемога як аванс

    Зоряна Занюк, керівник проектів студії “Арт-відео”, про мультфільм “Історія України в постатях: князь Олег”, кінофестиваль “Золота пектораль” та плани

    Нещодавно у курортному Трускавці відбувся ІІ Міжнародний кінофестиваль “Золота пектораль”. У конкурсній програмі показали 58 фільмів із України, Росії, Грузії, Азербайджану, Куби, Латвії, Аргентини та Франції. Загалом на адресу журі фестивалю надійшло 200 стрічок. Трускавецький фестиваль зібрав увесь кінобомонд України й людей, яким не байдужий український кінематограф. Серед дванадцяти фестивальних номінацій першу премію і нагороду – “Золоту пектораль” – присвоювали і в анімації. Її здобула студія “Арт-відео” за мультфільм “Історія України в постатях: князь Олег”. Про те, чим привернула увагу авторитетного журі ця робота, як виник задум зняти мультиплікаційний фільм на тему української історії та яким шляхом рухається українська анімація, спілкуємося з керівником проектів студії “Арт-відео” Зоряною Занюк (на фото).

    – Як виник задум зняти мультик про князя Олега?

    – Хочемо зробити серіал, який би охоплював історію Київської Русі. Мультик про князя Олега – один із цієї серії. Ще буде перша серія,  вступна, й одинадцять – про усіх князів цієї доби.

    – Історичні постаті у муль­тиках – це щось нове в українській анімації. Чи цим шля­хом уже хтось ішов до вас?

    – Саме таким, мабуть, ні. Ця тема – не комерційна, тому не настільки цікава виробникам. До того ж в Україні їх мало, а от в Росії проекти про історію держави та її регіонів, життєвий шлях національних героїв, можна сказати, виготовляють “з конвеєра”. Їх фінансує держава, і вона також є замовником цієї продукції. Це не означає, що такі мульт­фільми нецікаві. Навпаки, вони зроблені на дуже високому рівні, але, оскільки за своєю тематикою вони орієнтовані на внут­рішній ринок, то з економічної точки зору високі за собівартістю та з низькою рентабельністю. У нас же не вистачило терпіння чекати на державні замовлення у своїй країні. Хочеться свої ідеї та вміння донести дітям та, зрештою, і дорослим уже сьогодні, тому знаходимо меценатів.

    – Наскільки ця тема є перспективною?

    – З морального, націо­нально-патріотичного, зрештою, з громадянської позиції, більш перспективних тем я не бачу!

    – Ваші російські колеги уже прагнуть вийти на європейський ринок, а для цього їм потрібен універсальний герой, бо живемо ж в умовах глобалізації. У вас – мультиплікація української історії, яка, мабуть, не дуже цікавитиме європейського глядача. Ви не плануєте виходити на європейський ринок?

    – Ми йдемо своїм шляхом: він не простий у нашій країні. У 2008 р. ми майже “захлиналися” у проектах, щоб встигати їх реалізовувати: працювали у вихідні, почали, крім Львова, розбудовувати студію у Києві. Криза внесла свої корективи, але не зупинила нас. Звичайно, розширення ринків – це мрії кожного виробника. На який із ринків ми вийдемо – побачимо. Я не сподівалася на таке вагоме перше визнання, як “Золота пектораль”, а от бачите – отримали цю нагороду. Це для нас було повною несподіванкою, адже брали участь у фестивалі не стільки заради перемоги, а щоб себе представити. Цю перемогу сприймаємо як аванс, як сигнал, що потрібно рухатися далі і виходити на більш серйозний рівень анімації.

    – Прошу сказати, де зараз знаходите кошти на свої проекти і чи є в Україні люди, які готові на це витрачатися?

    – В Україні є люди, які розуміють, що вартість грошей та патріотичне виховання майбутнього покоління – не співмірні речі. Мультфільм про князя Олега із серії “Історія України в постатях” допоміг реалізувати голова благодійного фонду “Здорова нація” Олексій Івченко. Є інші люди та комерційні структури, які підтримують наші ідеї, але ці проекти у стадії реалізації, тому не буду забігати вперед. Також ми реалізовували не один комерційний проект, наприклад, упродовж трьох років працювали з каналом ТЕТ, на замовлення Першого національного, виготовляємо рекламно-соціальні та просто рекламні мультфільми і ролики для комерційних структур, тому в історичні проекти частково інвестуємо і самі.

    – Яку роль могла б відіграти анімація на ринку реклами? Ви вже маєте у цьому певний досвід – рекламу продакт-плейсмент. Що можна сказати про цей вид реклами?

    – Вона вже сьогодні відіграє одну з ключових ролей: мультиплікаційна реклама завжди цікава, але більша її частина на нашому ринку – іноземного виробництва. Один із цікавих комерційних проектів, який ми реалізовували, – “Пригоди кота Викрутаса”. Ми виготовили понад 500 серій цього мульт­фільму. Проект близько двох років транслювався на каналі ТЕТ. Торговій марці він допоміг збільшити рівень лояльності на понад 40%.

    – Мультиплікація сьогодні – це високе мистецтво чи вид комерційної діяльності?

    – В Україні – радше мистецтво.

    – Хто ще в Україні працює у цьому напрямку? Можливо, це вдалося побачити на фестивалі?

    – У Трускавці таких проектів не було. Достойний мультфільм виготовила студія “Фрески” за твором Івана Франка “Лис Микита”. Я би сказала, що українська анімація робить у цьому напрямку лише перші кроки.

    – Які враження від фестивалю у Трускавці?

   – Ми вперше брали участь у фестивалі “Золота пектораль”, і враження дуже позитивні. У Трускавці було досить представницьке журі, і нам було важливо й цікаво почути їхню думку. Зрозуміло, що кінофестиваль лише набирає обертів. Ну, а для нас – це арена, де можна себе представити, подивитися на роботи інших і проаналізувати свої на їхньому тлі. Перегляд фільмів був поєднаний із відпочинком, розвагами. Відкриття було досить помпезним – у стилі відомих міжнародних кінофестивалів. Учасники фестивалю, почесні гості, журі проходили червоною доріжкою. Можливо, з часом “Золота пектораль” складе достойну конкуренцію “Оскару”.

    – Якими новими мультиками потішить “Арт-Відео” маленьких глядачів?

    – Ми працюємо над одним із найбільш масштабних своїх проектів: “Українські легенди”. Уже зараз він передбачає більше 300 серій, але певна, що це не межа, адже ми й надалі займаємося пошуковою роботою, знаходимо все нові і нові цікаві легенди, які згодом оживають у мультфільмах.

 З сайту http://www.lvivpost.net


13-12-2010

  Компанія «Арт-Відео» створила анімаційну історію українських храмів

      Продакшн-компанія «Арт-Відео» на замовлення афілійованого з нею львівського телеканалу НТА зняла анімаційний серіал «Духовне намисто», присвячену визначним релігійним пам'яткам України.

    За словами продюсера компанії «Арт-Відео» Зоряни Занюк, серіал розрахований передусім на дітей шкільного віку. «Наш продукт виконаний у поєднанні 2D і 3D анімації, - розповідає Зоряна Занюк. - У форматі 3D втілені головні герої, усе решта - в класичному форматі (2D). Ідея створити такий мультик народилася під час роботи над серіалом „Легенди України". Ми відчули, що тема українських святинь варта окремої тематичної лінії. Над казковими малюнками, на фоні яких відбувається дійство, а також над рухами героїв працюють аніматори не лише зі Львова, а й з інших міст України. Переповідаючи вже відомі історичні факти, ми намагалися візуально відтворити події та процес появи того чи іншого сакрального об'єкту. У майбутньому плануємо розширити список храмів і монастирів - звернемо увагу глядачів на дерев'яні церкви, які ще залишились в Західному регіоні України, на духовні споруди у Києві, у північних, південних і східних регіонах нашої держави». Серіал демонструватиметься на каналі НТА щосуботи та щонеділі о 14.00.

    За сприяння Української греко-католицької церкви «Духовне намисто» планують презентувати у сиротинцях Львівщини як подарунок дітям до різдвяних свят.  

     Компанія «Арт-Відео» з 2005 року виробляє 3D-мультсеріал «Пригоди кота Викрутаса» для телеканалу ТЕТ. У 2006-му - проект «Казковий патруль», 2008 - «Легенди України» для Першого Національного. До Різдва 2011 року студія готує прем'єру першого мультфільму з серії «Історія України в постатях».

 З сайту http://www.telekritika.ua/news/2010-12-13/58336?theme_page=380&


 02.12. 2010

 

   На нашому «голубому екрані» – новинка: мультиплікаційний серіал «Духовне намисто» про легендарні святині України: церкви, каплички, монастирі та інші культові споруди. Його можна переглянути щосуботи та щонеділі о 14.00 на каналі НТА. Презентує новий анімаційний проект компанія „Арт-Відео».

 

   Перші серії «Духовного намиста» присвячені храмам Львова, оскільки тут чи не найбільша архітектурна спадщина України.

   «У майбутньому плануємо розширити список храмів і монастирів – звернемо увагу глядачів на дерев’яні церкви, які ще залишились в Західному регіоні України, на духовні святині у Києві, у північних, південних і східних регіонах нашої держави”, – каже продюсер компанії „Арт-Відео” Зоряна Занюк. – Мультсеріал розрахований на дітей шкільного віку, однак його дивляться також їхні мами та бабусі, вчителі, про що й пишуть позитивні відгуки у листах. Серіалом цікавляться студенти, які вивчають архітектуру та дизайн».

   Новий анімаційний продукт виконаний у поєднанні 2D і 3D анімації. У форматі 3D втілені головні герої, усе решта – в класичному форматі (2D). «Ідея створити такий мультик народилася під час роботи над серіалом „Легенди України», – розповідає далі Зоряна Занюк. – Ми відчули, що тема українських святинь варта окремої тематичної лінії. Над казковими малюнками, на фоні яких відбувається дійство, а також над рухами героїв працюють аніматори не лише зі Львова, а й з інших міст України. Переповідаючи вже відомі історичні факти, ми намагалися візуально відтворити події та процес появи того чи іншого сакрального об’єкту. Зараз наші діти дивляться мультфільми, створені за російські гроші, про утворення і розвиток України, про українську культуру і традиції в російському баченні. За багато років незалежності України для підняття національного духу за допомогою анімації не було зроблено нічого. У нас залишаються славнозвісні козаки, які грають у футбол, та перекладені українською (або російською) іноземні мультики. Тим часом, українські фахівці у галузі анімації більше потрібні чужим державам, ніж рідній…”.

   Головні герої мультика – хлопчик-художник, який малює храми чарівним олівцем, і його вірний друг соловей – переносяться у прадавні часи: все навколо оживає, і персонажі стають учасниками подій, які впливали на долю сакральних об’єктів. Художник і його пернатий супутник, який починає говорити людською мовою, не лише милуються красою та величчю українських святинь, а й обороняють монастирські фортеці від нападників, відбудовують зруйновані церкви та каплиці.   

«Із великим задоволенням переглянув перші серії мультфільму про наші святині, – каже отець Володимир Павлик із храму Різдва Пресвятої Богородиці у Сокільниках (УГКЦ). – Розповів про них знайомим священикам, і вони схвально відгукуються про ідею „Духовного намиста”. Такі мультики потрібні передусім нашим дітям. На українському телебаченні уже давно не було чогось доброго, пізнавального, духовного. Діти дивляться зарубіжні мультики про усіляких страховиськ і отримують від них переляк. Батьки приводять їх до священиків, щоб освятити над ними воду та прочитати спеціальні молитви. Переглядаючи мультики, діти повинні отримувати позитив, дізнаватися щось нове і цікаве. Що ми сьогодні посіємо в їхніх серцях, те завтра пожнемо”.

http://risu.org.ua/

 


 

 

01.09.2012

      На Першому каналі стартує мультсеріал «Легенди України» виробництва «Арт-відео»

    1 вересня на Першому національному стартує мультиплікаційний серіал «Легенди України» виробництва телекомпанії «Арт-відео». Серіал транслюватиметься з понеділка по п’ятницю о 20.55 (5-хвилинні серії).

    Проект являє собою поєднання поєднанні техніки класичної 2D-анімації та анімації персонажів, створених у  3D. Продюсер проекту – Зоряна Занюк.

    «Головний герой серіалу  - футбольний фан, хлопчик Нік, який подорожує зі своїм приятелем  - футбольним м’ячем Шевою. Поява головного персонажа-хлопчика не випадкова. Підліток – футболіст стане своєрідним талісманом майбутнього чемпіонату «Євро – 2012». Разом із головним героєм глядачі пізнають захоплюючі легенди України. Перед ними постануть легенди заснування кожного обласного центру нашої держави. Окрім цього, у серіал увійдуть розповіді про села та селища, легенди етнічних та історичних регіонів України, храмів та монастирів, фортець та замків, народних ремесел та промислів, звичаїв та свят»,  - повідомляє прес-служба «Арт-відео», яка виробляє серіал на замовлення Національної телекомпанії України. У рамках проекту передбачений конкурс на знання українських легенд, а найкращі малюнки глядачів, яку братимуть участь у конкурсі, будуть показані в ефірі.

    Анімаційна студія телекомпанії «Арт-відео» створена 2005 року. Виробляє анімаційні серіали «Пригоди Кота Викрутаса» і «Казковий патруль» на замовлення телеканалу ТЕТ. У процесі створення та у планах – мультсеріали «Історія України у постатях» та «Замки України».

 З сайту http://www.telekritika.ua/news/2008-09-01/40317


23.10.2007

JeyArt                      Хто малює мультики?:)

    «Мультики – це несерйозно!», - так говорять лише ті, хто не знайомий з діяльністю студії «АРТ-Відео» (Київ). А ми, дивлячись на усміхнені очі малюків, які щовечора чекають на пригоди кота Викрутаса, з упевненістю заявляємо: «Анімація – це життя!»

    Студія «АРТ-Відео» займається багато чим, але саме тут художники творять дива. У їхніх руках оживають 2D та 3D мультяшні герої – смішні дракони, лицарі, богатирі, лисички та зайчики.

    Зоряна Занюк, керівник студії «АРТ-Відео»:

    «Зараз зарано ще говорити про досягнення, по те, що вдалось чи втілилось у життя. Анімація переживає нелегкі часи, тому «АРТ-Відео» для нас – не легкий у інвестиційному плані, але дуже цікавий бізнес.

    Зараз ми працюємо над рекламними роликами, створюємо власні мультфільми (новими наразі є історично-пізнавальні проекти Замки України, «Історія України у постатях» тощо), раніше студія працювала над виготовленням анімаційної заставки для «Вечірнього мультфільму» на каналі НТА (Львів). Кожен проект для нас надзвичайно важливий, ми викладаємось у кожному на всі 105 %.

    Найулюбленіший наш герой – кіт Викрутас. Придумав його талановитий художник, зараз керівник відділу анімації Сергій Гармаш. Він протягом довгого часу виконував приватні замовлення на розробки мультфільмів і не тільки, а потім згодився працювати у «АРТ-Відео».

    Це дорогий у фінансовому плані задум, але Сергій Гармаш знайшов спосіб зробити все якісно і відносно економно: він зумів поєднати 3D та 2D-вимірну графіку.

    В Європі анімація коштує набагато дорожче, адже витратна частина включає також оплату робочої сили, кошти на обладнання, на реалізацію творчого процесу. Над проектом працювали 18 чоловік, включаючи не лише розробку, а й озвучення.  До речі, наданням звукових ефектів займалась компанія «Львівський звук», причому голос Викрутаса належить не професійному акторові, а звукорежисеру, який до цього займався рекламними роликами. Сам анімаційний герой уже існував як торгівельна марка, але потребував копіткої праці. Перші 1-2 місяці колектив «АРТ-Відео» прцював у посиленому режимі : з 8 ранку до 11 вечора. Але результат показав: зусилля не були марними. Ми провели тестування у дитячому садочку – прекрасно, знову perfect! Тридцять діток віком від 7 до 11 років з цікавістю спостерігали за пригодами кота Викрутаса і вже напевне запам’ятали, чому акула має такі міцні зубки і чому не варто боятись снігову людину.

    Анімація, по суті, - це не вид бізнесу, а сегмент культури. У інших країнах існують державні квоти на мультфільми. В Україні ж ситуація набагато складніша, але рівень оснащення зростає, а отже – зростають можливості нашої команди.

    Найголовніша умова для того, щоб проекти були перспективними, - це насамперед творча реалізація. Не має значення ні диплом, ні прописка, ні досвід роботи, визначальним є фактор творчості і неординарності особистості, наявності цікавих ідей та шляхів їх реалізації.

    Секрет успіху від Зоряни Занюк:

    Я вважаю, що треба набиратись досвіду, пам’ятаючи, що головна ціль – не гроші, а творча самореалізація. Треба любити свою роботу і викладатись на всі 100 % не залежно від того, як вона оплачується – 20 чи 1500 доларів. Тоді успіх прийде обов’язково.

    Ми з радістю приймаємо молодих спеціалістів, кожен може спробувати свої сили. Якщо ви маєте цікавий творчий задум, викладіть його на 1-2 сторінки та перешліть на електронну адресу з нашого сайту.

    Якщо це мультик чи серіал – напишіть головну сюжетну лінію та розробку принаймні однієї серії. Тому, якщо ви маєте, що сказати, - не бійтесь, все вийде, треба тільки  вірити у власні сили!»

    Коли живеш, як у мультику, то і створюєш собі ніби анімоване життя!  Робота вимагає стриманості і терплячості, але результат виправдовує витрачені зусилля.

Секрети анімації шукала Тетяна Бондарь

 З сайту http://jeyart.com.ua